Basso Diamante 40th Year Anniversary Edition

Basso Diamante 40th Year Anniversary Edition

Na pewno każdy z nas co jakiś czas natrafia na rower, który wyróżnia się od innych swoim wyglądem, prostotą czy innowacyjnymi rozwiązaniami. Często takie rowery pochodzą z małych manufaktur mieszczących się zwykle w garażach. Czasami oferowane są przez większe marki. Niezależnie od pochodzenia mają one jedną wspólną cechę: Pasję!

Gdy w 1977 roku Alcide zbudował swój pierwszy rower w garażu ojca, „Basso” było dla niego jedynie nazwiskiem. Jednak już wtedy świadom był tego, iż dzięki ogromnej inspiracji i motywacji pochodzącej od swojego brata, Marino Basso – Mistrza Świata z 1972 roku uda mu się stworzyć coś wyjątkowego.

Mimo tego, iż z czasem logo Basso zaczęło pojawiać się na wielu ramach wykonanych z aluminium, stali czy włókien węglowych, wszystkie rowery stworzone we włoskim Veneto reprezentowały te same wartości jakie towarzyszyły przy powstawaniu marki.

Po 40 latach działalności Basso stało się niesamowitą marką, z których produktów jesteśmy szczególnie dumni. Produkcja przeniosła się co prawda z garażu ale nie powędrowała daleko. Wszystkie ramy i rowery budowane są nadal we Włoszech.

Nie ma chyba lepszego sposobu na świętowanie 40-lecia marki, tworzącej z pasją i tradycją jak przygotowanie specjalnej wersji przeznaczonej dla najwierniejszych fanów Basso rozsianych po całym świecie.

Przedstawiamy Wam Basso Diamante 40th Year Anniversary Edition!

Inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej wersji był model GAP z 1982 roku. Klasyczny styl połączony został z najnowszą technologią w postaci ramy Diamante słynącej ze swej uniwersalności i wszechstronności. Anniversary Edition została ozdobiona charakterystycznymi detalami, a jej waga bez specjalnej chromowej farby wynosi zaledwie 780g.

Wyprodukowanych zostanie jedynie 400 sztuk. Szczęśliwcy, którym uda się zdobyć tą ramę otrzymają dodatkowo certyfikat z własnoręcznym podpisem Alcide Basso.

Mimo wyjątkowego wyglądu oraz charakteru ramy chcemy abyście jeździli na niej zgodnie z jej przeznaczeniem – ostro i szybko!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.