BASSO ASTRA DISC – 2019

SZOSA

 Przeznaczenie: Szosa | Materiał: Carbon | Rozmiary ramy (cm): 48/51/53/56/58/61 | Rozmiar kół: 700c

BASSO ASTRA DISC

Basso Astra to protagonista w wyczynowym świecie kolarskim. Nowa wysoko modułowa rama karbonowa zbudowana w technologii monocoque pokazuje doskonale doświadczenie inżynierów Basso. Dokładne rozmieszczenie każdego z włókien tworzących przedni trójkąt pozwoliło na stworzenie bardzo sztywnej i odpornej na ugięcia konstrukcji. Basso Astra zbudowana jest w 100% z karbonu. Tyczy się to również środka suportu oraz misek łożyskowych. Nie znajdziemy tutaj żadnych innych materiałów.

Stożkowa, specjalnie wyprofilowana główka ramy, łączy się z górną i dolną rurą głównego trójkąta i zachowuje swój unikalny kształt biegnąc aż do rury podsiodłowej i jej połączenia z tylnymi widełkami. Nowy kształt nie tylko wygląda rewelacyjnie ale również wpływa korzystnie na sztywność i wytrzymałość ramy, która stała się jednocześnie bardziej responsywna podczas gdy pedałujemy wstając z siodełka. Docenisz to za każdym razem kiedy będziesz chciał zerwać swoich kompanów na jednym z podjazdów. Zwiększenie średnicy i bazy główki ramy wyeliminowało słabe punkty i dodatkowo poprawiło sztywność.

Nowa technologia konstrukcji suportu została zaadoptowana z wyższego modelu Diamante. Stworzono ją z jednego mouldu przy użyciu wyłącznie włókien węglowych. Dzięki temu, że nie znajdziemy tam innych materiałów udało się stworzyć idealną, kompaktową strukturę wolną od oporów podczas pedałowania w najcięższych warunkach pod ekstremalnym obciążeniem. Nowy widelec stworzony w technologi monocoque otrzymał zintegrowane w karbonie górne łożyska 1 1/8″.

TECHNOLOGIA

2Fit

Rama przystosowana do napędu mechanicznego i elektronicznego.

Aero kształty

Aerodynamiczne profile rurek zapewniające łatwiejszy przepływ powietrza.

Hamulce tarczowe

Rama przystosowana do pracy z hamulcami tarczowymi.

Zintegrowana główka

Semi-zintegrowany widelec/rama/mostek/stery.

Główka Tapered

Zwiększona sztywność dzięki stożkowej główce ramy (1-1/8” – 1.5”).

Carbon Tech

Wysokiej jakości włókna węglowe ułożone pod kątem 0°, 22°, 45° oraz 3 rodzaje wypełnienia: 1K, 3K oraz UD.

Bez aluminium

Rama wykonana w technologii monocoque bez aluminiowych wzmocnień.

WYPOSAŻENIE

GEOMETRIA