BASSO DIAMANTE SV DISC – 2019

SZOSA / AERO

Cena: od 23 339,99 zł | Przeznaczenie: Szosa | Materiał: Carbon | Rozmiary ramy (cm): 45/48/51/53/56/58/61 | Rozmiar kół: 700c

Ten wyjątkowy i najmłodszy w rodzinie model narodził się we włoskiej miejscowości Dueville. Stworzony został przez grupę pasjonatów składającą się z kolarzy oraz inżynierów Basso, których marzeniem było zbudowanie możliwie jak najszybszego roweru. Jest to zmaterializowanie planów, nad którymi Pan Basso oraz jego team pracowali dniami i nocami przez ostatnie dwa lata. Z dumą przedstawiamy Wam:

BASSO DIAMANTE SV

SV oznacza Super Veloce czyli Super Szybki i jest to esencja tego modelu. Wąskie linie, dolna rura w kształcie rombu, monolityczny przód ramy, proste dolne rurki tylnego trójkąta oraz zacisk sztycy w systemie 3B to tylko niektóre cechy, które sprawiają że na twarzy każdego ridera wychodzącego pełnym gazem z zakrętu pojawia się uśmiech.

Rower Aero o rewelacynej sztywności i komforcie oraz niesamowitym włoskim stylu.

TECHNOLOGIA

Zaprojektowany dla miłośników aerodynamicznej sylwetki. Kształt jego ramy jest w stanie przebić powietrze niczym ostrze. Tylne turbulencje są prawie niewyczuwalne. Co można poprawić gdy stworzyłeś już rower, który wszyscy cenią za jego niską wagę, świetne prowadzenie i fantastyczne właściwości na zjazdach? Poprawiliśmy zatem jego właściwości aerodynamiczne projektując nowe przekroje rur oraz prosty widelec. W ramie znalazły się również mocowania pod hamulce w systemie double pivot. A to wszystko to dopiero początek.

Basso Diamante SV to również pierwsza rama, w której zastosowano najnowszy opatentowany system „3B-BASSO”. Całkowicie zintegrowany zacisk sztycy nie tylko sprawia że rama wygląda doskonale, dba on przede wszystkim o nasz komfort rozpraszając wibracje na nierównych nawierzchniach.

Postanowiliśmy odejść od standardowych obejm i zacisków oraz gwintów umieszczonych w ramie. Opatentowany system 3B-BASSO to trzypunktowy i solidny zacisk sztycy. Jest wąski, niewidoczny i mocny. W jego skład wchodzi również gumowa warstwa, która odpowiedzialna jest za niwelowanie wibracji oraz zwiększenie komfortu. Doceni to każdy, kto postanowi przejechać się po wyboistej drodze.

2Fit

Rama przystosowana do napędu mechanicznego i elektronicznego.

Aero kształty

Aerodynamiczne profile rurek zapewniające łatwiejszy przepływ powietrza..

Zintegrowana główka

Semi-zintegrowany widelec/rama/mostek/stery.

Hamulce tarczowe

Rama przystosowana do pracy z hamulcami tarczowymi.

Główka Tapered

Zwiększona sztywność dzięki stożkowej główce ramy (1-1/8” – 1.5”).

Carbon Tech

Wysokiej jakości włókna węglowe ułożone pod kątem 0°, 22°, 45° oraz 3 rodzaje wypełnienia: 1K, 3K oraz UD.

System tłumienia wibracji 3B

3B – trzypunktowy zacisk sztycy z wkładką tłumiącą.

Bez aluminium

Rama wykonana w technologii monocoque bez aluminiowych wzmocnień.

WYPOSAŻENIE

GEOMETRIA